Ισόπαλο 1-1 έληξε το τέταρτο φιλικό της ομάδας μας επί ολλανδικού εδάφους με αντίπαλο την De Graafshap (Α’ Ολλανδίας) που διεξήχθη στο αθλητικό κέντρο του Z...

Ισόπαλο 1-1 έληξε το τέταρτο φιλικό της ομάδας μας επί ολλανδικού εδάφους με αντίπαλο την De Graafshap (Α’ Ολλανδίας) που διεξήχθη στο αθλητικό κέντρο του Zelhem..Η λήξη του πρώτου μέρους βρήκε τον ΕΡΓΟΤΕΛΗ να προηγείται με 1-0 χάρη σε γκολ που σημείωσε ο Δημήτρης Γελαδάρης με σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής στο 31'. Πέντε λεπτά νωρίτερα η κεφαλιά του Μπουντιμίρ πέρασε εκατοστά δίπλα από το δεξί δοκάρι του Χέιμπλοκ. Η ολλανδική ομάδα ισοφάρισε σε 1-1 στο 65' με κεφαλιά του Ντεν Ααουντεν. Στο 68' πλασέ του Κουτσιανικούλη απέκρουσε ο Χέιμπλοκ. Τρία λεπτά αργότερα και πάλι ο Κουτσιανικούλης, ύστερα από εξαιρετική πάσα του Γραμμόζη, βγήκε τετ α τετ με τον αντίπαλο τερματοφύλακα αλλά πλάσαρε άουτ.